Cukrzyca i nerki - Nefropatia cukrzycowa

Zobacz: Cukrzyca | Typy choroby | Cukrzyca typu I | ...typu II | ...u kobiet ciężarnych | ...przyczyny | ...objawy | insulina | Cukrzyca a nerki
Jeżeli człowiek jest zdrowy to jego kanałach nerkowych mocz jest ciągle filtrowany dzięki czemu substancje potrzebne do organizmu są odpowiednio selekcjonowane i wracają do krwi. Jeżeli filtracja w nerkach jest nieprawidłowa to cukier jest wydalany z moczem a nie wchłaniany z powrotem do krwi. W moczu chorego na tą dolegliwość człowieka obserwuje się bardzo dużą ilość cukru. Cukrzyca jak wykazały ostatnie badania może podnosić ryzyko występowania kamicy nerkowej u człowieka.

Nefropatia cukrzycowa

Rolą nerek jest oczyszczanie neszego organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. Nerki są jakby filtrem, który oczyszcza nasz organizm. Dzięki temu, że nasze nerki filtrują nie ma w moczu zdrowego człowieka dużej ilości cząsteczek białka. Niestety u osób chorych na cukrzycę może dojść do sytuacji kiedy zmiany nerkach zaburzają ten bardzo ważny dla organizmu proces filtrowania. Tak więc zwiększenie białka w moczu na skutek cukrzycy nazywamy nefropatią cukrzycową. Krew w nerkach przepływa przez ośrodki filtrujące nazwane nefronami. W nefrobach cząsteczki zostają odfiltrowywane , oddzielane i wydalane jako mocz. W nefronach znajdują się tzwn kłębuszki nerkowe czyli drobne naczynia krwionośne. Ulegają one uszkodzeniu kiedy stężenie cukru w krwi jest przez długi czas zbyt wysokie. Te uszkodzenia mogą wywołać zmiany w nerkach. Te zmiany są groźne dla organizmu i powodują nefropatią cukrzycową.
    

Wylecz cukrzycę:

choroby cywilizacyjne - cukrzyca
Choroby cywilizacyjne - cukrzyca


"Ta publikacja jest po prostu uniwersalnym wyłożeniem wielu dotykających nas objawów przed i w trakcie schorzeń. Z tego tytułu mogę śmiało stwierdzić, iż każdy, młody czy w podeszłym wieku, obojętnie czy chorujący na nowotwór, cukrzycę, wieńcówkę itp., lub uważający się za zdrowego jak ryba, może dla siebie wiele praktycznych wniosków wynieść z zawartej treści."

jak wyleczyc cukrzyce
Jak wyleczyć nieuleczalne choroby, w tym cukrzycęInne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Rzucanie palenia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe