Objawy cukrzycy

Zobacz: Cukrzyca | Typy choroby | Cukrzyca typu I | ...typu II | ...u kobiet ciężarnych | ...przyczyny | ...objawy | insulina | Cukrzyca a nerki

POLIURIA

występuje wtedy gdy stężenie glukozy w osoczu jest większe niż (zwykle ok. 160–180 mg%) czy tgzw. Próg nerkowy. W wyniku tego cewki nerkowe się są w stanie przefiltrować takiej ilości a glukoza przedostaje się do moczu. Pojawia się tgzw. Cukromocz to znaczy glukoza wydalana wraz w moczem i wielomocz czyli częste oddalanie moczu.

POLIDYPSJA

jest to inaczej bardzo duże pragnienie wynikaje z utraty w organizmie dużej ilości wody. Powoduje to też wysychanie skóry i błon śluzowych.

POLIFAGIA

występuje wtedy gdy człowiek ma bardzo zwiększony apetyt, jest wprost żarłoczny. Wynika to z faktu, że glukoza nie może dostać się do tkanek gdzie powinna być spalona. Organizm odczuwa wtedy głód mimo dużej ilości pożywienia. Choremu towarzyszy zmęczonenie, senność .Mimo zjadania obfitych porcji waga chorego spada.

Innymi objawami pobocznymi może być zapach acetonu z ust, ciała ketnonowe znajdujące się we krwi, innymi objawami są też nudności, słabość, zaburzenie widzenia, kołatanie serca, nudności, zatrzymanie miesiączki, impotencja, omdlenia, podenerwowanie, nadmierne pocenie się, senność, chudnięcie, częste oddawanie moczu, częste infekcje pochwy, wymioty, duże wzmożenie pragnienia i apetytu.

    

Wylecz cukrzycę:

choroby cywilizacyjne - cukrzyca
Choroby cywilizacyjne - cukrzyca


"Ta publikacja jest po prostu uniwersalnym wyłożeniem wielu dotykających nas objawów przed i w trakcie schorzeń. Z tego tytułu mogę śmiało stwierdzić, iż każdy, młody czy w podeszłym wieku, obojętnie czy chorujący na nowotwór, cukrzycę, wieńcówkę itp., lub uważający się za zdrowego jak ryba, może dla siebie wiele praktycznych wniosków wynieść z zawartej treści."

jak wyleczyc cukrzyce
Jak wyleczyć nieuleczalne choroby, w tym cukrzycęInne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Rzucanie palenia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe